Forum SECPRAL
Sâmbătă, 20 Ianuarie 2018, 23:51:37 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
Noutăţi:

Pagina principală   Ajutor Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Imprimă  
Autor Subiect: evaluator de risc la securitate fizica  (Citit de 16101 ori)
ro_slider
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« : Marţi, 2 Aprilie 2013, 15:31:07 »

buna ziua,

legat de noua "instructiune nr. 9 / 2013" ( de citit e aici )http://arts.org.ro/pdf/Monitor.pdf, daca are cineva disponibile mai multe informatii despre fisierele excel de calcul ar fi super.( eventual chiar fisierele / procedura )

multumim.
Memorat

"in lunga calatorie prin hrubele Pamantului, am inteles, traim "Toti sub PARADIS!"
"sunt aici, sunt unul, sunt singur, sunt pregatit, sunt eu; dar sunt toti fratii mei, si impreuna suntem multi"
ro_slider
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Miercuri, 17 Aprilie 2013, 15:40:54 »

buna ziua,
au aparut detalii privind evaluarea de risc la securitate fizica

http://igpr.ro/Ordine_publica/evaluarea_riscului_la_securitatea_fizica.htm
Memorat

"in lunga calatorie prin hrubele Pamantului, am inteles, traim "Toti sub PARADIS!"
"sunt aici, sunt unul, sunt singur, sunt pregatit, sunt eu; dar sunt toti fratii mei, si impreuna suntem multi"
Willis
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : Joi, 13 Iunie 2013, 07:58:13 »

Buna ziua.
Evaluatorul de risc de efractie este acelasi lucru cu evaluatorul de risc la efractie ?
 Se cunoaste codul cor al acestei meserii ? Eu am gasit cate ceva pe net dar nu sunt convins ca informatiile sunt actualizate
Memorat
ro_slider
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #3 : Joi, 13 Iunie 2013, 18:50:30 »

Cred ca denumirea oficiala este "Evaluator de risc la securitate fizica".
Codul COR este 242115.
Bibliografia este aici http://standardizare.wordpress.com/2013/06/03/asro-va-ofera-colectia-pe-cd-standarde-pentru-evaluarea-riscului-la-securitate-fizica-utila-atat-evaluatorilor-de-risc-la-securitate-fizica-cat-si-firmelor-care-urmeaza-a-fi-evalu/.
( caut doritori/disponibilitati pentru mana-de-la-mana sa le achizitionam)
informatiile actualizate sunt aici http://igpr.ro/Ordine_publica/evaluarea_riscului_la_securitatea_fizica.htm.
Memorat

Willis
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : Duminică, 16 Iunie 2013, 05:40:13 »

De fapt am vrut sa intreb daca evaluatorul de risc la securitate fizica este totuna cu evaluatorul de risc a efractie.
De ex, evaluatorul de risc de efractie ar avea codul 541411. link. Este corect ?
Memorat
ro_slider
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #5 : Duminică, 16 Iunie 2013, 07:26:29 »

Salut,
cred ca diferenta este la denumire "evaluator de risc la efractie" / "evaluator de risc la securitate fizica"
- din materialele de la politie - politiaromana.ro / igpr.ro  -- serviciul de sisteme de securitate private  -- Evaluarea riscului la securitatea fizică -- "REGISTRUL NAŢIONAL AL EVALUATORILOR DE RISC LA SECURITATE FIZICĂ"  => se pare ca denumirea e "EVALUATOR DE RISC LA SECURITATE FIZICĂ" .
- in COR, - http://www.anc.gov.ro/uploads/SO_in_curs_elaborare/SO2-in-curs%20de%20elaborare_revizuire_14_05.pdf - este aceiasi denumire.
( banuiesc ca denumirea "evaluator de risc la efractie" s-a perpetuat din perioada de dezbatere publica a "viitoarei" HG301, acolo se mentioneaza aceasta denumire. Odata cu aparitia hg301 a aparut denumirea "evaluator de risc la securitate fizica" si asa a ramas.)

Memorat

florin2013
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : Joi, 18 Iulie 2013, 23:44:24 »

Cine se baga sa cumparam standardele pentru interviul de evaluator?
Memorat
ro_slider
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : Vineri, 19 Iulie 2013, 05:09:20 »

Colectia este 2.107 lei (fără TVA) // 2612.68 TVA inclus.
( pentru membri arts / arss / ?!?!?! , ele pot fi "consultate" la sediul asociatiei )
( http://standardizare.wordpress.com/2010/02/09/cum-si-cat-reproducem-din-standarde/ - standardele nu pot fi copiate / multiplicate fara acordul scris expres al asro.)

---- pana acum, valoarea totala se imparte la 2, dar poate crestem.

ps. unele dintre standarde pot fi gasite - liber - pe internet.
« Ultima modificare: Vineri, 19 Iulie 2013, 05:15:42 de către ro_slider » Memorat

victorila
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : Marţi, 23 Iulie 2013, 09:54:19 »

salut, ma bag si eu la cumpararea standardelor. bafta.
Memorat
ciprybv
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : Joi, 3 Octombrie 2013, 21:44:52 »

Salutare tuturor,
pana la urma a achizitionat cineva colectia de standarde?
as fi interesat si eu.
Memorat
rewtare
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : Joi, 7 Noiembrie 2013, 12:20:25 »

Si eu sunt interesat de achiziționarea "la comun" a standardelor.
Memorat
bogoiedragos
Membru plin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : Marţi, 25 Februarie 2014, 19:43:05 »

Se mai anunta doritori cu privire la achizitionarea standardelor? Huh Haideti sa ne adunam si sa le luam...
Memorat
dio2449
Junior
**
Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : Vineri, 12 Septembrie 2014, 10:48:44 »

Ca sa nu mai deschid alt topic postez aici
Cei de la politie mai accepta spre avizare proiecte pentru obiective care nu au analiza de risc facuta?Vreau sa iau o lucrare la o institutie publica,deci presupun ca o sa fie necesar proiect,dar nu prea stiu care e treaba cu analiza de risc,iar in judetul meu nu prea exista evaluatori la care sa apelez
Memorat
bogoiedragos
Membru plin
Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : Sâmbătă, 13 Septembrie 2014, 10:13:19 »

Se avizeaza fara analiza la risc. Pe avizul pe care ti-l da politia este stipulat ca daca analiza la risc efectuata dupa executarea lucrarii constata ca mai trebuie instalat ceva proiectul se reface.
Memorat
Ronin Marius
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : Miercuri, 19 Noiembrie 2014, 13:51:04 »

Cei de la politie mai accepta spre avizare proiecte pentru obiective care nu au analiza de risc facuta?Vreau sa iau o lucrare la o institutie publica,deci presupun ca o sa fie necesar proiect,dar nu prea stiu care e treaba cu analiza de risc,iar in judetul meu nu prea exista evaluatori la care sa apelez

Buna ziua. Conform HG 877/2014 termenul pentru efectuarea analizei de risc a fost prelungit pana la 01.01.2016. Daca vi se cere analiza de risc pentru proiecte sau planuri de paza faceti trimitere catre HG.
Memorat
ro_slider
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #15 : Miercuri, 19 Noiembrie 2014, 22:53:08 »

buna seara, ( o "mica completare")

OBIECTIVELE infiintate DUPA - 16 iunie 2012 sunt obligate sa aiba analiza de risc.
OBIECTIVELE infiintate INAINTE de 16 iunie 2012 au termen de efectuare a analizei de risc pana in ianuarie 2016.
Memorat

Ronin Marius
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #16 : Marţi, 7 Aprilie 2015, 13:28:11 »

Buna.
Inca o mica completare  Wink.
Daca o sa trebuiasca sa refaceti planul de paza trebuie sa aveti analiza de risc indiferent de data la care a fost infiintata societatea.
Memorat
alinharhata
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #17 : Sâmbătă, 9 Mai 2015, 19:33:00 »

Daca totusi ai nevoie de "evaluare de risc la securitate fizica" consulta registrul national al evaluatorilor si sigur gasesti pe cineva in orasul tau: http://igpr.ro/Ordine_publica/evaluarea_riscului_la_securitatea_fizica.htm

Memorat
Pagini: [1]
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2006-2007, Simple Machines
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!

Sâmbătă, 13 Ianuarie 2018, 06:04:04