Forum SECPRAL
Miercuri, 24 Ianuarie 2018, 00:28:19 *
Bine ai venit, Vizitator. Trebuie să te autentifici sau să îţi creezi un cont.

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
Noutăţi:

Pagina principală   Ajutor Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Imprimă  
Autor Subiect: Viteza conexiune net pentru DVR 4 camere  (Citit de 414 ori)
valentinleonte
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« : Luni, 25 Septembrie 2017, 07:52:51 »

Buna ziua,

Detin un sistem DVR analog Avtech 792zp cu 4 camere cu 1200tvl/960H ( maxim cat suporta dvr-ul)

Am fibra optica de la RDS fibelink 300 impreuna cu GPON AN5506  folosit in modul bridge. Folosesc DDNS RDS avand un cont XYZ.go.ro pt accesarea dvr-ului din alta locatie
Conexiunea la net se face printr-un router D-Link Dwr116 in care am PortForward portul 8080 pentru accesarea DVR-ului.

Problema este ca in momentul vizualizarii life din alta locate framerate-ul este ff mic, maxim 7 fps. Nu inteleg unde gresesc de am un framerate atat de mic. Conexiunea la net este ff buna, youtube merge 1080 fara sacadari. Exista ceva setari in router sau dvr sa acord o banda mai larga dvr-ului Huh Sa vorbesc cu cei de la RDS sa verifice conexiunea Huh

Ar mai fi o varianta sa folosesc un router gigabit , dar ma gandesc ca placa de retea a dvr-ului poate maxim 100Mbs, deci...degeaba.

Multumesc
Memorat
TechB
SECPRAL
Incepător
*
Deconectat Deconectat

« Răspunde #1 : Marţi, 3 Octombrie 2017, 11:03:36 »

Buna ziua,
Vizualizarea pe youtube din locatie depinde de banda de download, pentru CCTV aveti nevoie de banda pe upload.
Daca in locatie cu aplicatia mobila sau pc imaginea este fluenta (conectat la reteaua locala) inseamna ca problemele sunt pe banda de upload sau in setarile router-ului.
De verificat si daca exista optiunea de main stream/substream in dvr si ce setari are.
Memorat
Pagini: [1]
  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Creat cu MySQL Creat cu PHP Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2006-2007, Simple Machines
Traducerea în limba română © 2006-2007 www.smf.ro
Validat cu XHTML 1.0! Validat cu CSS!

Ieri la 10:54